Czy kolor perfum ma jakieś znaczenie?

Uwielbiamy otaczać się zapachami. Otulająca nas woń nie tylko poprawia nam samopoczucie ale również poprawia poczucie własnej wartości. Czujemy się atrakcyjni i pewni siebie. Z tego właśnie względu chętnie wybieramy się do perfumerii w poszukiwaniu nowych zapachów, które nie tylko ucieszą nasz zmysł węchu ale również oddadzą nasz charakter i styl bycia. Oferta w drogeriach stacjonarnych czy perfumeriach internetowych jest na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie zapach idealnie dopasowany do siebie.
Nie tylko zapach perfum skłania nas do ich zakupu ale często także elegancki, śliczny i dopracowany pod każdym względem flakonik, wewnątrz którego mienią się różnobarwne wonie.  Na półkach w perfumeriach możemy znaleźć całą paletę kolorów. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co dany kolor mówi o perfumach? Okazuje się, że bardzo wiele.

Jak odczytywać kolory perfum?

Perfumy o zabarwieniu fioletowym zazwyczaj są bardzo delikatne i kobiece. Prym wiodą w nich akordy kwiatowe, lekko przełamane słodyczą. Tego typu zapachy poleca się osobom wrażliwym, skromnym, które nie przepadają za zbyt wyrazistymi i przytłaczającymi aromatami.
Jeśli chodzi o żółte i różowe perfumy idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które chętnie używają zapachów cytrusowych – takie też akordy w nich dominują. Są to perfumy orzeźwiające, lekkie, którymi najlepiej skraplać się podczas ciepłych letnich bądź wiosennych dni.
Pomarańczowy bądź czerwony kolor perfum sygnalizuje, że pierwsze skrzypce grają akordy orientalne. Są to perfumy wyraziste i polecane osobom, chcącym wzbudzić zainteresowanie wśród otoczenia i wyróżniać się zapachem. Idealnie sprawdzą się podczas jesiennych i zimowych miesięcy.
W perfumach o zabarwieniu zielonym głównymi nutami zapachowymi są liście i trawy. Takie zapachy potrafią nas zrelaksować po ciężkim dniu jak również ukoić nerwy. Poprawiają także koncentracje. Są świeże i lekkie.

Przeglądając ofertę perfumerii internetowej czy stacjonarnej warto zwrócić uwagę na kolor perfum ale pamiętać zarazem, że nie każdy producent stosuje się do tych zasad. Z tego właśnie względu dobrze jednak przed zakupem przetestować zapach na własnym nosie.