Czy warto oszczędzać na kosmetykach?

Drogie zawsze są lepsze? Sprawdzamy, na czym warto oszczędzać.

Niektórych od kosmetyków odstrasza cena, jednak warto przyjrzeć się jej bliżej. Dzięki naukowo opracowanej formule produktu jest on „napakowany” substancjami odżywczymi tak, że mała porcja może zdziałać cuda a konsystencja dodatkowo ułatwia aplikację.

Dzięki temu taki krem czy szampon, choć może kosztować kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych, w rzeczywistości w perspektywie czasu wyjdzie nas taniej, niż kilka opakowań tańszego i mniej skutecznego produktu. Sięgajmy przy tym tylko po sprawdzone marki – wielu producentów stara się swoimi „aptecznymi” opakowaniami i reklamami przekonać, że ich produkt jest dermokosmetykiem, mimo że jest inaczej.

Raczej z rezerwą podchodźmy też do dermokosmetyków, które można kupić w cenie zwykłego szamponu czy kremu – czy to możliwe, by produkt ten miał lepszy skład i był gruntownie przebadany, jeśli kosztuje kilka złotych? Uwaga na koniec – kosmetyki kolorowe, sezonowe trendy, można kupować w jak najniższej cenie. Kolorowy lakier do paznokci czy mgiełka do ciała nie muszą być drogie, by cieszyły.