Jak dopasować perfumy pod względem humoru i samopoczucia?

Ciężko znaleźć osobę, która nie miałaby chociaż jednego, ulubionego flakonu perfum. Jedni są miłośnikami pachnideł i wręcz je kolekcjonują. Inni są wierni jednym perfumom od lat i tylko ich się trzymają. Tak czy siak, każdy z nas lubi czuć wokół siebie woń czarującego, pięknego zapachu. Perfumerie internetowe czy stacjonarne kuszą nas szerokim wachlarzem produktów – piękne, eleganckie i dopracowane pod każdym względem flakony potrafią zrobić wrażenie. Warto jednak pamiętać, by wybierając odpowiednie dla siebie perfumy mieć wzgląd na okazję, porę roku jak również nasz nastrój. Zapach bowiem ma zbawienny wpływ na nasz umysł a poszczególne nuty zapachowe potrafią znacznie poprawić nam samopoczucie.

Jak działają na nas poszczególne nuty zapachowe?

Lawenda ma działanie uspokajające. Jeśli w ciągu dnia mieliśmy do czynienia z długotrwałym stresem, zapach z pewnością nas zrelaksuje, odpręży i ukoi nasze nerwy.

Jaśmin sprawia, że stajemy się pewniejsi siebie. To także dobre rozwiązanie dla osób zestresowanych i zdenerwowanych. Perfumy z nutą jaśminu pozwolą nam się zrelaksować, poczujemy się również wypoczęci. Jeśli chcemy odzyskać radość życia, zakup takich perfum będzie dla nas idealnym wyjściem.

Kwiaty orchidei podkreślają naszą kobiecość i sprawiają, że czujemy się piękne i wyjątkowe. Są niezwykle zmysłowe i uwodzicielskie. Poza tym polecane są wszystkim tym kobietom, które mają artystyczną duszę. Perfumy z nutami orchidei pobudza naszą kreatywność i wyobraźnię.

Zapachy, w których dominują owoce cytrusowe są rześkie, delikatne i lekkie. Odejmują nam lat i kojarzone są z dziewczęcością oraz niewinnością. Dodają nam energii do działania i pozytywnie nastrajają. Takie perfumy idealnie sprawdzą się podczas ciepłych, letnich dni.

Perfumy z nutą piżma świetnie spełnią swoją rolę na randce z ukochanym. Pobudzają zmysły i są niezwykle kuszące – czujemy się dzięki nim tajemniczo, uwodzicielsko i atrakcyjnie jak również nabieramy pewności siebie. Niejeden zapach z nutką piżma na pewno przykuje uwagę płci przeciwnej.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/