Kosmetyki naturalne rodem z Brazylii

Na najpopularniejszej plaży świata – Copacabana w Rio de Janeiro – królują śniade piękności o boskich kształtach. Choć część z nich to stałe klientki chirurgów plastycznych, kobiety na całym świecie zastanawiają się: Jaki jest sekret urody Brazylijek?

Gisele Bündchen, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio – to tylko niektóre piękności, które przyszły na świat w Brazylii. Ich rodaczki do twarzy i włosów używają avocado, a do całego ciała – olejku kokosowego.

Oba są naturalnymi bombami witaminowymi, które doskonale nawilżają i odżywiają. Maseczkę na twarz lub włosy z avocado łatwo przygotować nawet nad Wisłą – wystarczy zmieszać miąższ owocu z żółtkiem jajka i nałożyć miksturę na pół godziny. Po takim zabiegu mieszkanki Rio de Janeiro i okolic przecierają twarz świeżym ananasem.

W polskich warunkach możesz zastąpić te składniki odpowiednikami z drogerii. Do ciała wybierz balsam na bazie avocado lub ten o egzotycznym zapachu papai i ananasa. Możesz też skropić się perfumami opartymi na takich nutach zapachowych.