Moc egzotycznych owoców w kompozycjach zapachowych

Perfumy, zawierające w sobie aromaty z owoców cieszą się największą popularnością. Na ich korzyść z pewnością przemawia fakt, iż są uniwersalne i pasują praktycznie na każdą okazję. Doskonale sprawdzą się podczas ciepłych, letnich dni, kiedy to zapachy ciężkie, intensywne i wyraziste mogą okazać się zbyt duszące i przeszkadzać nie tylko nam, ale również osobom w naszym otoczeniu.

Perfumy owocowe chętnie wybierane są przez kobiety w każdym wieku. Przypadną do gustu zarówno nastolatce jak i kobiecie w kwiecie wieku. Jeśli więc nie po drodze nam z aromatycznymi, ciężkimi i wyrazistymi zapachami, warto podczas zakupów w perfumerii wybierać te, które zawierają w swoim składzie owoce, szczególnie egzotyczne, które nadają całej kompozycji wyjątkowego charakteru.

Jak pachną egzotyczne owoce w perfumach?

Kiwi to owoc, który co prawda rzadko występuje w perfumach, ale jeśli już się w nich znajdzie, wprowadza do całej kompozycji nutkę egzotyki. Sam owoc w smakuje jest słodki i delikatnie kwaskowaty. Jego aromat pozyskuje się z syntetycznych związków chemicznych. Zapach jest świeży i charakterystyczny.

Częstym składnikiem kompozycji zapachowych jest również mango. Oprócz słodkości, dodaje również świeżości i sprawia, że perfumy stają się niezwykle aromatyczne. Owoc ten posiada bardzo słodki smak, jest również soczysty. Aromat mango dobrze wpływa na nasze samopoczucie i pozytywnie nas nastraja.

Mówiąc o egzotycznych owocach, należy wymienić także marakuję. Wywodzi się ona z Ameryki Środkowej. Pachnidło zawierające w swoim składzie ten właśnie owoc jest rześkie oraz odświeżające. Aromat marakui działa relaksująco, odprężająco ale dodaje również energii do działania.

Kolejny owoc, występujący w perfumach to karambola. Owoc ten pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Jeśli chodzi o smak, wyczuwa się słodycz ale również jest on nieco cierpki. Z kolei zapach karamboli przypomina woń dwóch owoców – jabłka oraz moreli.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://neturoda.pl/perfumy-z-nutka-owocowej-egzotyki/