Peelingi chemiczne – sposób na trądzik, zaskórniki i inne problemy ze skórą!

Peelingi chemiczne to doskonały sposób na poprawę kondycji skóry twarzy i dłoni. Zabieg z kwasami pozwala na permanentne złuszczanie naskórka, dzięki czemu skóra staje się wyjątkowo czysta, świeża i gładka. Peeling chemiczny może być stosowany m.in. jako sposób na trądzik, przebarwienia, zaskórniki, a nawet blizny i rozstępy! Zobacz, na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty!

Jak działają peelingi chemiczne?

Peeling chemiczny to nic innego jak złuszczanie naskórka. W odróżnieniu jednak od domowych peelingów, te wykonywane w klinikach medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie lepszych rezultatów, ponieważ docierają do głębszych warstw skóry, dlatego niwelują więcej niedoskonałości.

W zależności od dobranego peelingu istnieje możliwość kontrolowania głębokości złuszczania, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku zmian takich jak:

  • przebarwienia posłoneczne na twarzy i dłoniach,
  • piegi,
  • zmarszczki,
  • trądzik,
  • blizny potrądzikowe.

Peeling chemiczny – wskazania i efekty

W zależności od potrzeb można zdecydować się na łagodny, powierzchowny peeling chemiczny, który wygładzi skórę, zniweluje suchość lub usunie nadmiar wydzielanego łoju. Silne działanie oczyszczające ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku zmian trądzikowych. Dlatego też peeling chemiczny na trądzik jest doskonałym sposobem walki z tym problemem dotyczącym nie tylko nastolatków, ale również osób dojrzałych.

Po peelingu chemicznym wszelkie krostki i nierówności zostają usunięte wraz z warstwą naskórka. Trądzik zmniejsza się więc praktycznie natychmiast, co więcej działanie oczyszczające eliminuje bakterie i inne zanieczyszczenia z cery, więc zmiany trądzikowe długo nie powracają. Przy odpowiedniej pielęgnacji cery często peeling chemiczny pozwala na całkowite wyeliminowanie trądziku.

Jeśli naszym problemem są głębsze zmiany potrądzikowe, takie jak przebarwienia i blizny, wówczas pomocny może okazać się peeling średniogłęboki lub głęboki. W zależności od indywidualnych potrzeb stosuje się różne stężenie substancji złuszczających.

Peeling chemiczny sprawdza się również jako profilaktyka przeciwstarzeniowa. Złuszczanie martwego naskórka wspomaga nawilżenie skóry, drobne zmarszczki zostają naturalnie usunięte, a wzmocniona skóra jest mniej podatna na działanie czasu i czynników zewnętrznych. Co ważne, działanie złuszczające poza chemicznym usuwaniem starego naskórka pobudza również skórę do produkcji elastyny i kolagenu. Decydując się na peeling chemiczny zyskujemy więc efekty takie jak:

  • jędrna i gęsta skóra,
  • napięta i promienna cera,
  • redukcja zmarszczek i nierówności,
  • wygładzenie i wyrównanie kolorytu.

Chemiczne złuszczanie pozwala również na redukcję lub całkowite usunięcie przebarwień, w tym plam starczych i przebarwień posłonecznych u osób młodych. Peeling chemiczny doskonale radzi sobie m.in. w przypadku melasmy, która stanowi częsty problem kobiet po ciąży lub nadmiernie eksponujących twarz na działanie promieni słonecznych.

Przy głębszych zmianach warto zdecydować się na całą serię zabiegów. Zwykle wykonuje się od 4 do 6 powtórzeń w odstępach co ok. 10 dni – wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie.

Jak wygląda nakładanie substancji złuszczających i czy peeling chemiczny jest bolesny?

Zabieg polega na równomiernym nałożeniu substancji złuszczających na wybraną, wcześniej oczyszczoną partię ciała. Peeling chemiczny najczęściej stosuje się na twarz, ale także na dekolt, plecy, czy dłonie. Mieszanka pozostaje na skórze przez kilka do kilkunastu minut, po czym kosmetolog łagodnie zmywa substancje.

Peeling chemiczny jest bezbolesny, jednak może być mało komfortowy. W zależności od zastosowanego stężenia można odczuwać ściąganie skóry i lekkie pieczenie. Cera po zabiegu może być zaczerwieniona, co jednak szybko mija i praktycznie od razu możemy powrócić do normalnej aktywności.

Jeśli zależy Ci na znacznej, ale naturalnej poprawie wyglądu – sprawdź peelingi chemiczne w Klinice Miracki w Warszawie!