Perfumy unisex – warto się skusić?

Wybierając się do perfumerii stacjonarnej bądź przeglądając ofertę perfumerii internetowej najczęściej spotykamy się ze sztywnym podziałem zapachów dla mężczyzn oraz dla kobiet. Utarło się, że perfumy dla facetów powinny być wyraziste, esencjonalne i pozbawione woni kwiatowych. Jeśli chodzi o zapachy dla Pań, są one zdecydowanie delikatniejsze i słodsze.

Perfumy unisex – historia i znaczenie w teraźniejszości

Przed laty nie było mowy o żadnych podziałach. Wytwarzano wówczas te same nuty zapachowe dla obu płci a ludzie przy doborze zapachu kierowali się tylko i wyłącznie własnymi upodobaniami. Dopiero w XIX wieku zaczęto zaczęto rozróżniać pomiędzy męskimi i damskimi zapachami po to, by trafniej dobrać odpowiednią woń do określonej grupy odbiorców. Wcale nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie mogą używać słodszych i orzeźwiających zapachów a kobiety nie mogą gustować w mocniejszych i bardziej drapieżnych perfumach.

Dzięki zacieraniu się różnic płciowych we współczesnym społeczeństwie, perfumy unisex z dnia na dzień cieszą się coraz większą popularnością. Osoby, które szukają oryginalnych i mniej oczywistych zapachów, kierują się własnym gustem i upodobaniami, nie zwracając uwagi na sztuczne schematy i podziały.

Do jednych z najpopularniejszych zapachów unisex zaliczyć można chociażby perfumy:

-Calvin Klein, One Summer 2011, gdzie połączone są ze sobą słodkie i słone akordy

-Kenzo, Vintage, w których znajdziemy delikatną i nieco zmysłową woń kwiatowoszyprowa

-Dolce & Gabbana, Anathology, 10 La Roue De La Fortune, w których dominuje woń

Zapachy unisex mają w swojej ofercie zarówno perfumerie internetowe jak i te stacjonarne. Zakupy w tych pierwszych dają nam możliwość przede wszystkim zaoszczędzenia pieniędzy. Zdarza się bowiem, że perfumerie stacjonarne, ze względu na spore koszty wynajmu powierzchni czy utrzymania działalności muszą narzucać sporą marżę a tym samym oferować wyższe ceny. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy w perfumerii online warto wcześniej sprawdzić jej wiarygodność i dokładnie prześledzić opinie innych klientów.