Perfumy z feromonami – warto je mieć?

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez użycia swoich ulubionych perfum. Atrakcyjny zapach nie tylko dodaje nam pewności siebie ale często także budzi zachwyt wśród otoczenia. Każdy z nas, ma inne upodobania dlatego wybór zapachów w perfumeriach internetowych czy stacjonarnych jest tak ogromny. Ostatnio coraz więcej mówi się o perfumach z feromonami. Są one świetnym pomysłem na prezent, chociażby z okazji Walentynek czy urodzin. Czy rzeczywiście pobudzają zmysły i przyciągają płeć przeciwną? W jakim stopniu wpływają na naszą atrakcyjność?

Czym właściwie są feromony i w jaki sposób działają?

Feromony to związki chemiczne, które pozyskuje się z wydzielin wonnych niektórych ssaków. Feromony przede wszystkim mają za zadanie przykuć uwagę płci przeciwnej, ułatwić nam nawiązywanie kontaktów jak również wzbudzić zainteresowanie wśród otoczenia. Coraz więcej osób, zachęconych tymi zapewnieniami, decyduje się na kupno perfum z feromonami.

Nie ma jednoznacznych badań, które wykazywałyby, iż feromony faktycznie potrafią wzbudzić zainteresowanie płci przeciwnej. Jak do tej pory, nie zostało udowodnione, w jaki sposób zostają odbierane przez otoczenie. Na to, w jaki sposób perfumy będą działały na osoby w naszym otoczeniu w dużej mierze ma wpływ nasza psychika. Jeśli dzięki zapachowi będziemy czuć się pewni siebie, zapomnimy o kompleksach i staniemy się bardziej otwarci – oczywistym faktem jest to, że łatwiej przyjdzie nam nawiązywać nowe kontakty jak również zdobywać płeć przeciwną.

Nawet jeśli wybierzemy swój ulubiony zapach, w którym czujemy się dobrze i który sprawia, że czujemy się atrakcyjniejsi a nie będzie miał on dodatku feromonów – możemy naprawdę wzbudzić zachwyt wśród otoczenia.

Perfumy z feromonami możemy znaleźć zarówno w sieci jak i w drogeriach stacjonarnych. Warto jednak kupować zapachy z perfumerii internetowej – często możemy bowiem zaoszczędzić trochę pieniędzy. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu należy jednak sprawdzić wiarygodność sklepu i dokładnie przeczytać opinie, wystawione przez innych klientów.