Perfumy z korkiem czy atomizerem – które lepsze?

Dla wielu osób wymarzone perfumy to nie tylko i wyłącznie piękny zapach – wzbudzić zachwyt musi również oryginalny, ciekawy i często finezyjny flakon. Wchodząc do perfumerii rzucają nam się w oczy kolorowe, bogato przyozdobione buteleczki o przeróżnych odcieniach. Niektórzy nie przykładają większej uwagi do wyglądu flakonu, ważne, by zapach spełniał ich oczekiwania. Inni natomiast nie zdecydują się na perfumy kierując się tylko jego aromatem.

Z tego właśnie względu chętnie sięgają oni po pachnidła zamykane na korek. Flakony takich perfum zazwyczaj prezentują się stylowo, elegancko i szykownie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam wygląd buteleczki nie powinien stanowić dla nas kluczowego czynnika decydującego o wyborze perfum. W dzisiejszym artykule przedstawiamy podstawowe wady pachnideł zamykanych na korek.

Wady perfum z korkiem

Korek perfum podczas każdej aplikacji ma kontakt z naszą skórą. Oznacza to że w łatwy sposób mogą przedostać się do mikstury zanieczyszczenia i bakterie znajdujące się na naszym ciele. Może to powodować chociażby zniekształcenie się zapachu jak również zmianę jego koloru. Oprócz tego na dnie buteleczki z pewnością zauważymy nieestetyczny osad. Kolejny, ważny powód przemawiający za kupnem perfum z atomizerem jest ich szczelność. Pachnidła zamykane na korek w tym wypadku znacznie odstają w tyle – oprócz tego podczas każdej aplikacji zapachu wpuszczamy do środka flakonu powietrze. Perfumy więc mogą zwietrzeć jak również stać się mniej intensywne i szybciej się ulatniać.

Zanim więc zdecydujemy się na zakup perfum z korkiem należy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Mimo, że flakony prezentują się naprawdę świetnie to warto jeszcze wziąć pod uwagę względy praktyczne. Jeśli już jednak zdecydujemy się na perfumy z korkiem warto stosować się do kilku rad co do ich stosowania. Przede wszystkim pachnidło należy aplikować na dokładnie oczyszczoną skórę i nie pozostawić zbyt długo otwartego flakonu. Poza tym unikajmy chwytania palcami otworu buteleczki, by dodatkowo jej nie zanieczyścić.

Artykuł o podobnej tematyce można znaleźć na stronie https://kosmetolandia.pl/perfumy-we-flakonie-z-korkiem-co-trzeba-o-nich-wiedziec/