Procenty w perfumach

Świat perfum skrywa w sobie wiele tajemnic. Aplikując na siebie swój ulubiony zapach rzadko zastanawiamy się nad tym, co ukryte jest wewnątrz flakonu. O istnieniu niektórych składników perfum nie mamy nawet pojęcia. A jest ich naprawdę wiele. Dla laików, którzy przy wyborze pachnidła kierują się tylko i wyłącznie jego zapachem i nie badają dokładnie jego anatomii, nie ma zbyt dużego znaczenia, co tworzy jej charakter.
Wódka, koniak, rum czy whiskey – z tymi trunkami najczęściej spotykamy się na imprezach bądź kolekcjonujemy je w naszym barku. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że alkohole doskonale sprawdzają się także jako składniki perfum nadając im wyjątkowy i oryginalny charakter.

Jakie alkohole są składnikami perfum?

Na samym początku warto wspomnieć, że zarówno wody perfumowane jak i toaletowe czy kolońskie mają w swoim składzie alkohol – jest to niezbędny element, który rozpuszcza olejki zapachowe, dzięki czemu inne składniki perfum mogą właściwie się ze sobą połączyć.

Producenci perfum w swoich dziełach najczęściej wykorzystują whiskey bądź burbon. Zazwyczaj mają ciepły aromat i ukazują swój charakter w towarzystwie miodu, czekolady czy przypraw Perfumy z domieszką tego typu alkoholu dedykuje się głównie mężczyznom odważnym, eleganckim, którzy chcą uwieść kobietę i potrafią się o nią zatroszczyć.

Oprócz whiskey w perfumach często możemy spotkać się z rumem. To idealne rozwiązanie dla faceta, żądnego przygód, który ceni sobie dobrą zabawę. Zarówno rum jak i whiskey najczęściej tworzą serce kompozycji.

Nierzadko ciekawy charakter nadają perfumom brandy bądź koniak. Są to trunki wykwintne i takie też są zapachy z ich dodatkiem. Kojarzą się z przepychem, elegancją oraz szykiem.

Aromaty wódki natomiast świetnie komponują się zapachem cytrusów czy traw. Powinni sięgać po nie przede wszystkim mężczyźni pewni siebie, który cenią swobodę i wolność.

Jak więc widać, alkoholem możemy delektować się nie tylko w kieliszku. Zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej jak np. https://esentire.pl wybór pachnideł jest tak spory, że z pewnością znajdziemy zapach z procentami.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/