Scizer – nowoczesna metoda redukcji cellulitu

Cellulit objawia się występowaniem na skórze nierówności i drobnych grudek. To efekt nieprawidłowo rozmieszczonych komórek tłuszczowych, występujących równolegle z włóknistymi zmianami tkanki łącznej. Pojawia się w okresie dojrzewania, a nasila w związku z występowaniem zmian hormonalnych, np. w okresie ciąży czy menopauzy. Występuje najczęściej na udach, brzuchu czy pośladkach, ale może obejmować też inne obszary skóry, np. ręce bądź łydki. Cellulit do pewnego stopnia można zredukować, stosując odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. W wielu przypadkach metody te nie przynoszą jednak oczekiwanego rezultatu. Bardzo skuteczne okazują się w takich sytuacjach zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Nowoczesne i bezpieczne metody na pozbycie się pomarańczowej skórki

Nowoczesne metody usuwania cellulitu są całkowicie bezpieczne, pozwalają uzyskać szybkie i trwałe rezultaty. Lekarze z Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz, jako jedną z najskuteczniejszych metod redukcji, nawet najbardziej opornego cellulitu, polecają Scizer. To metoda wykorzystująca wysokoskoncentrowane fale ultradźwiękowe.

Ultradźwięki – sposób na usunięcie cellulitu i ujędrnienie skóry

Ultradźwięki od lat z powodzeniem są wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej. Przynoszą bardzo dobre efekty w zabiegach ujędrniania i odmładzania skóry, redukcji cellulitu czy lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Technologia Scizer jest nowością na polskim rynku medycyny estetycznej. Charakteryzuje się zintensyfikowaniem parametrów zabiegu i zwiększeniem głębokości oddziaływania fal ultradźwiękowych. Głowica zastosowana w tym urządzeniu emituje fale działające na głębokości aż 13 mm, co wyróżnia go na tle aparatów starszej generacji. Większa moc i szersze pole oddziaływania przynoszą lepsze efekty równomiernej redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg?

Skoncentrowana fala ultradźwięków kierowana jest na obszar objęty cellulitem. Efekt termiczny i mikromasaż powodują przyspieszenie metabolizmu komórek i ich drenaż. Efektem jest rozbicie komórek tłuszczowych i ich szybsze usuwanie z organizmu.

Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a pełny rezultat po ok 2-3 miesiącach. Terapię stanowi jeden zabieg.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Przy zastosowaniu tej metody nie ma ryzyka powstania obrzęków czy zasinień. Po zabiegu skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona, ten efekt jednak bardzo szybko ustępuje.

Wskazania:

– zaawansowany cellulit,

– miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa,

– spadek elastyczności skóry.

Obszary działania:

– uda,

– brzuch,

– pośladki,

– okolice bioder,

– ramiona.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Dodatkowo, zastosowana w głowicy technika chłodzenia powoduje efekt znieczulający i odprężający.

Przeciwwskazania:

– ciąża i okres laktacji,

– niektóre nowotwory,

– niewydolność krążenia,

– zakrzepowe zapalenie żył,

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– choroby przebiegające z wysoką temperaturą ciała.

Efekty:

– redukcja cellulitu,

– ujędrnienie i uniesienie skóry na obszarach objętych zabiegiem,

– redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Zabiegi wykorzystujące działanie ultradźwięków przynoszą bardzo dobre efekty modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Są bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Metoda przy wykorzystaniu technologii Scizer jest szczególnie polecana osobom, u których dieta i aktywność fizyczna nie przyniosły efektu wymodelowania sylwetki i zmniejszenia skórki pomarańczowej.

Więcej informacji na temat zabiegu bazującego na technologii Scizer znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/hifu-scizer-miejscowa-otylosc-cellulit/ Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.