Termolifting Zaffiro – szybkie, bezbolesne i skuteczne ujędrnianie ciała!

Lifting twarzy i ciała najczęściej kojarzy się z drastycznym napinaniem skóry, zakładaniem szwów i długim okresem rekonwalescencji. Dziś jednak do dyspozycji mamy sposoby nie tylko mniej inwazyjne, ale nawet całkowicie wolne od ingerencji chirurgicznej, które co więcej dają efekty porównywalne do tradycyjnego liftingu. Jedną z takich metod jest termolifting Zaffiro, czyli lifting termiczny.

Na czym polega ten zabieg, jaki jest jego przebieg i efekty wyjaśniają specjaliści medycyny estetycznej z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy termolifting wykonują przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.

Na czym polega termolifting Zaffiro i jakie są efekty?

Zaffiro to lifting bezinwazyjny, bez skalpela, bez nici i innych chirurgicznych metod estetycznych. Działanie tego urządzenia polega na wykorzystaniu energii termicznej światła podczerwonego IR, co oznacza wewnętrzne podgrzanie tkanek do temperatury 65 stopni. W wyniku zwiększonej temperatury dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, które powracają do naturalnie mniejszych rozmiarów, a widoczne efekty takiego działania to poprawa jędrności i napięcia skóry. Ponadto, pod wpływem temperatury komórki skóry właściwej zostają pobudzone do produkcji kolagenu, którego po zabiegu Zaffiro powstaje aż o 30% więcej.

Pod wpływem energii termicznej następuje pobudzenie organizmu do naturalnej, intensywnej odbudowy, co daje efekty takie jak:

  • Jędrność – skóra staje się gęściejsza i zdrowsza;
  • Odmładzanie – zmarszczki stają się mniej widoczne, a drobne nierówności znikają całkowicie;
  • Efekt liftingu – obkurczenie włókien kolagenowych zwiększa napięcie i elastyczność skóry;
  • Oczyszczenie i nawilżenie – peeling wodny dogłębnie oczyszcza skórę, która wygląda promiennie i świeżo;
  • Modelowanie sylwetki – zabieg może być przeprowadzony nie tylko na twarzy, ale także na dowolnej partii ciała, jak dekolt, uda, brzuch, pośladki, piersi, czy dłonie.

Przebieg termoliftingu Zaffiro

  • Zaleca się przeprowadzanie liftingu termicznego Zaffiro łącznie z zabiegiem peelingu wodnego, który pogłębia efekty, nawilża skórę i zwiększa stopień ujędrnienia. Wykonując Waterpeeling Zaffiro używamy wody wzbogaconej o składniki odżywcze, dzięki czemu skóra jest dokładnie oczyszczona i wzmocniona przed wykonaniem finalnego Zaffiro.
  • Dzięki zastosowaniu chłodzenia termolifting Zaffiro jest bezbolesny – nagrzaniu ulega jedynie wewnętrzna część skóry, a jej widoczna warstwa pozostaje nienaruszona, bez podrażnień i jakichkolwiek śladów.
  • Zabieg polega na prowadzeniu głowicy, która wzmacnia emisję fal lasera dzięki zakończeniu ze szkła szafirowego.
  • Zaffiro kończy się łagodzącym masażem przy użyciu coolera o temperaturze 0-20 stopni Celsjusza.
  • W zależności od wielkości obszaru zabiegowego wszystkie czynności trwają od 40 do 90 minut. Nie ma konieczności rekonwalescencji i od razu po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych metod odmładzających, chcesz poprawić kondycję skóry bez bólu, ale liczysz także na spektakularne efekty – prawdopodobnie termolifting Zaffiro jest zabiegiem idealnym dla Ciebie. Umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie, a nasi specjaliści wyjaśnią Ci szczegóły zabiegu i dobiorą najlepszą metodę leczenie, odpowiednią dla Twojej skóry.