Warto skomponować swój własny zapach?

Wielu z nas sądzi, że skomponowanie własnych perfum wymaga posiadania chemicznej wiedzy w tym zakresie i nie lada umiejętności. Tymczasem swoje wymarzone perfumy możemy w łatwy sposób stworzyć w zaciszu czterech ścian. Jeśli wizyty w perfumeriach są bezowocne a my nadal nie możemy trafić na swojego ulubieńca, mimo że przetestowaliśmy już dziesiątki zapachów, warto pomyśleć o skomponowaniu aromatu, idealnie odpowiadającego naszym upodobaniom. Jak wiadomo każdy ma inny gust. Podczas gdy przyjaciółka zakochana będzie w ciężkich, wyrazistych i orientalnych zapachach, my chętniej będziemy sięgać po zapachy lekkie, delikatne i orzeźwiające.

Z czego składa się zestaw do komponowania własnego zapachu?

Z tego właśnie względu, komponowanie zapachu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zaletą bez wątpienia jest to, że możemy użyć tylko i wyłącznie takich składników, które urzekły nasz zmysł węchu. Własnoręcznie robione perfumy są także zazwyczaj unikatem – ciężko będzie trafić na osobę, która skomponuje identyczny zapach jak my. Nie można tego samego powiedzieć o zapachach z perfumerii, szczególnie jeśli w grę wchodzą znane marki, które są popularne i chętnie używane przez innych.

Do skomponowania własnego zapachu będziemy potrzebować specjalnego zestawu do tworzenia perfum. Jeśli jednak nie chcemy go kupować, spokojnie możemy skompletować go sami. Niezbędne są oczywiście alkohol bądź olej bezwonny oraz olejki eteryczne, które stworzą nuty zapachowe. Przyda się także odpowiednie naczynie, w którym będziemy mieszać naszą miksturę. Oprócz tego warto przygotować sobie kroplomierz oraz papierowe paski, na których będziemy testować zapach. Własnoręcznie stworzone perfumy są także w pełni ekologiczne, co jest niezwykle ważne w przypadku osób żyjących w zgodzie z naturą.

Jeśli mimo bogatej oferty w perfumerii internetowej bądź stacjonarnej nadal nie możemy znaleźć wymarzonych perfum, warto pomyśleć o skomponowaniu własnego zapachu, który odda nasz styl bycia, wyrazi charakter i idealnie wpasuje się w nasz gust.