Zielone nuty zapachowe w perfumach

Każdy z nas z pewnością ma swoją ulubioną grupę zapachową perfum. Jeśli szukamy nowego zapachu, który ma przypaść nam do gustu i wiemy, że nie przepadamy za ciężkimi i intensywnymi aromatami raczej nie będziemy szukać wśród perfum orientalnych, korzennych czy szyprowych. Zamiast tego przetestujemy z pewnością pachnidła o owocowych, wodnych bądź kwiatowych akordach.

Rozbieżność gustów w kwestii perfum jest ogromna. Ważne jest jednak to, by w towarzystwie swojego zapachu czuć się dobrze i swobodnie. Pachnidło ma się podobać przede wszystkim nam samym. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy czym są zielone nuty zapachowe perfum i co najczęściej wchodzi w ich skład.

Co wchodzi w skład perfum zielonych?

Nuty zielone perfum od razu przywodzą na myśl aromat świeżo skoszonej trawy i natury. Do ich produkcji wykorzystywane są wyciągi z łodyg jak również innych zielonych części roślin. Dzięki temu uzyskiwane są silne, roślinne bądź ziołowe aromaty.

Zielone nuty zapachowe to także olejki eteryczne pozyskiwane z liści, egzotycznych roślin, ziół jak również kwiatów. Często także perfumy z kategorii paprociowych zawierają w sobie zielone nuty zapachowe. Wtedy możemy wyczuć paczulę, mech dębowy czy kumarynę. Zielone perfumy często także produkowane są z wyciągów z ziół takich jak rozmaryn, koperek czy chociażby mięta.

W takich pachnidłach zielone nuty zapachowe często łączone są z akordami drzewnymi czy korzennymi. Dzięki nim aromat jest delikatniejszy, bardziej świeży i orzeźwiający. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią ciepłe, otulające ale niezbyt wyraziste i ciężkie aromaty. Świetnie nadają się na jesienne dni. Na pewno przypadną do gustu kobietom nowoczesnym, które lubią niebanalne zapachy.

Wybór perfum zielonych zarówno w drogeriach jak i perfumerii internetowej jest bardzo szeroki. Warto rozważyć kupno swojego zapachu właśnie przez internet – często możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i czasu. Bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie przed komputerem możemy zamówić to co potrzeba.

Więcej na temat perfum można przeczytać na stronie https://blog.esentire.pl/